1000 TL Üzeri ÜCRETSİZ KARGO
BAHÇELERİMİZ
40 Yıllık Aile Tecrübesi!
Bizler uzun yıllar çiftçilikle uğraşan, 1981 yılında yetiştirdikleri sebzeleri konserve ve turşu üreterek ihracat yapan dedelerimizin torunlarıyız. Dedelerimizin yarım kalmış hayallerini ve miraslarını yaşatmak için, onlardan devraldığımız sistemi, çağımızın teknolojisine entegre ederek, bahçelerimizde yetiştirdiğimiz enginarları tüm Türkiye'ye pazarlamayı amaçlayan, çiftçileriz. 

Bahçelerimizde geleneksel tarım yöntemi ile yetiştirdiğimiz enginarları dalından taze olarak sofralarınıza ulaştırıyoruz. Sezonunda, günlük taze olarak hasat ettiğimiz enginarları, ruhsatlı sebze işleme tesisimizde, Tarım ve Orman Bakanlığının, gıda hijyeni yönetmeliğine uygun şekilde işleyip, ambalajlayıp sizlerle paylaşıyoruz. Bursa'nın Yenişehir ilçesinde yılda 2 milyon adet enginar yetiştiriyoruz. Besinleri, besin değerlerini kaybetmeden saklamak için geliştirilen, konserveyi de tercih ediyoruz. Yeni hasatımız başlayana kadar, enginarlarımızın bir kısmını konserve olarak üretiyoruz.

Taze mis kokulu Enginar!
Enginarlarımız bayrampaşa çeşidimiz olan enginarlarımız yerli tohumdur. Ortalama 7-9 cm büyüklüğünde çanak dediğimiz ana meyvesine sahiptir. Diğer cinslere göre, çanak kısmı daha etli ve büyüktür. Bu özelliği ile ülkemizde çanak enginar tüketmek isteyenlerin ilk tercihidir. Eşsiz lezzeti ve kokusu kendine has görüntüsü en önemli özelliklerindendir. Yılın belli zaman aralıklarında hasat ederiz. 

Enginarlarımızı nasıl yetiştiriyoruz?
Enginar fidelerimizi kendi bahçelerimizde yetiştiriyoruz. Yeni ekim yapacağımız bahçemizin toprağını işledikten sonra 1 metre ara ile fidelerimizin dikimini gerçekleştiriyoruz. Toprak hazırlığı yapmadan önce yanmış çiftlik gübresi ile topraklarımızı gübreliyoruz.  Derin sürülen topraklarımızda, enginar kökünün rahatça büyümesini ve gelişmesini sağlıyor, düzenli aralıklarla toprağı havalandırarak, kök hastalığını engelliyoruz. Enginarlarımızı damlama sulama sistemi ile sulayarak %50 su tasarrufu ediyor, doğal kaynaklarımızı koruyoruz.Bahçelerimizde kimyasal ilaç kullanmak yerine, insan sağlığını tehdit etmeyen önlemler alarak sağlıklı ve güvenli ürünler yetiştiriyoruz.


 KALİTE BELGELERİMİZ
ISO 22000:2018
GMP İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI
HACCP
ISO 22000:2018(EN)
GOOD MANUFACTURING PRACTIES
HACCP(EN)
Besleyici ve lezzetli enginar tarifleri, enginar yemeği nasıl yapılır, enginarın faydaları nelerdir, enginar sipariş, enginar al, enginar satın al, en pratik enginar yemeği tarifi, enginar hangi hastalıklara iyi gelir, kalbi olan sebze enginar, bursa enginarı, taze enginar satın al, zeytinyağlı enginar nasıl yapılır, enginar nedir, enginar nasıl yapılır, enginar yemeği, enginar bitkisi, enginar nasıl yenilir, enginar tarifi, enginar çiçeği, enginar kalbi, enginar suyu, temizlenmiş enginar, enginar salatası, enginar nasıl yapılmalı, salamura enginar, temizlenmiş enginar, organik enginar, soyulmamış enginar, enginar dolması nasıl yapılır, enginar besin değerleri, enginar hasat takvimi, taze enginarları enginarbahcesi.com dan sipariş verebilirsiniz, enginar konservesi satın al, vakumlu enginar, dondurulmuş enginar, taze enginar fiyatı, taze enginar kalbi, sakız enginar, enginar nasıl soyulur, enginar sipariş ver, enginar hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara sayfamızdan yanıt bulabilir, taze taze dalından enginar satın alabilirsiniz.
Piramit Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri